Dűne
5 sci-fi és fantasy világ alakváltói
Az alakváltás sokszor visszatérő eleme a fantasy és a sci-fi történeteknek, de valójában nem egyféle jelenségről van szó.
Előfordul, hogy csak valakinek a külsejét sikerül felvenni, de a ruháit, vagy a hangját az alakváltó már nem tudja utánozni. Ha ez mind megvan, egy közeli ismerős akkor is gyanút foghat (vagy legalábbis észre veheti, hogy valami nincs rendben), mert a felvett alak máshogy viselkedik. A jó alakváltó tanulmányozza az alany beszédét, mozdulatait és szokásait is, hogy a legközelebbi ismerősét is meg tudja téveszteni. Aki pedig az egész mestere, az más alakjában manipulálja úgy a környezetét, hogy elérje a célját.
Sci-fik esetében az sem hátrány, ha kapunk magyarázatot is arra, hogyan tesz szert valaki az alakváltás képességére.
Ilyen lett a Dűne film a Star Wars után?
A Dűne filmváltozatát csak nemrég volt alkalmam megnézni. A PC játékot (Dune II, a real time stratégiai játékok ősatyja) és a könyvet is a film előtt ismertem meg.
1984-ben mutatták be, ami azért érdekes, mert addigra olyan mozik állították magasra a sci-fi filmek mércét, mint az első Star Wars trilógia, vagy A nyolcadik utas, a Halál. Lássuk, hogy sikerült!
Karácsonyi ajándékötletek 2016-ban
5 ikonikus színész a sci-fi világából
Lehet az alapmű bármilyen brilliáns, ha rossz színészekkel viszik cellulózra, az eredmény pocsék lesz.
Most öt olyan színészt válogattunk össze, akikkel remek sci-fi filmeket forgattak, sőt, páran igazi toplistásak!
TOP 5 sci-fi főgonosz
Ördögi főgonoszok nélkül a legtöbb történet igencsak unalmas lenne - a hősök nagysága csak a gonoszok erejéhez mérten mutatkozik meg.
Úgyhogy nézzünk egy szubjektív listát a TOP 5 sci-fi főgonoszról!
TOP 5 sci-fi könyv 2015/2016
Melyik sci-fi könyvek fogytak nálunk a legjobban 2015/2016-ban? [Kivéve a Star Wars könyveket, mert azokkal külön posztban foglalkozunk!]
Ne lepődjünk meg a listán, főleg a klasszikusokról lesz szó, mert azok kezdettől fogva a kínálatban voltak.
5. Robot történetek [gyűjtemény]
Isaac Asimov a mi történelmünk folytatásaként írta meg az Alapítvány-Birodalom-Robot sorozatot, ami a robot történetekkel kezdődik a 20. században. Asimov alternatív történelme szerint az emberiség elkezdett a robotika 3 törvényének engedelmeskedő robotokat gyártani, amik segítségével meg tudjuk hódítani a világűrt. A 3 törvény elvileg garantálná, hogy ember és robot biztonságban tudjon egymás mellett élni, de kivételek mindig akadnak - a robot történetek főleg ezekről a kivételekről szólnak.
Mitől jók a Dűne történetek?
Frank Herbert új színt vitt a science fiction világába. A Dűne szinte minden ízében különbözött attól, amit addig az emberi képzelet alkotott, és attól is, amit sci-finek neveztek.
Aki pedig belevág a Dűne könyvek olvasásába, az az alábbiak mindegyikéből kap egy-egy szeletet!
Mi köze van egymáshoz a Dűnének és a Star Warsnak?
Frank Herbert első Dűne könyve 12 évvel az Új remény előtt jelent meg . A két történet között vannak tagadhatatlan hasonlóságok .
Egyesek odáig merészkednek, hogy a Star Wars IV. részét Dűne remake -nek kiáltják ki... Lássuk, mi igaz ebből?
Kik azok a tleilaxiak?
Képzeld el a legbetegebb, legőrültebb tudóst, aki az emberekkel úgy kísérletezik, mintha csak egy darab hús lenne. Most képzeld hozzá azt, hogy egy egész nép ilyen tudósokból áll és több millióan vannak.
A tleilaxiak még ennél is rosszabbak.
Változatok vízszerzésre a Dűne sivatagában
Az Arrakis sivatagos felszínét járók mind megszomjaznak, de nem mindenki választja a hagyományos utat a vízszerzéséhez.
Lássuk, hogyan lehet vízhez jutni a Dűne univerzum legfontosabb bolygóján!